Size Özel Mix – Mastering Yapalım

Mix and Mastering nedir? Tonlarca karbondioksit etkili çözüm. Kayıtlı hacim dengesi yaratıcı ve kaydedilen enstrümanın veya (materyalin) karakterini karıştırmak. Karmaşık değişkenlik gösterebilir.
Bilgisine (ses efektleri) sahip oluyorlar. (Reverb, Echo, chorus, delay) gibi efektlerin yarattığı etkiyi bilmeden mix yapmaya çalışmak çok yanlıştır. Problemli frekansları çok iyi analiz etmemiz ve faz farklılıklarını önlememizdir. Birleşim, kaydedilen şarkıyı çok iyi sevilere çıkarabilirken bir bir karışımı şarkının tüm vuruculuğunu yerle bir edebilir.
Günümüzde ses kayıtları genel olarak dijital kayıtlara göre kaydedilir. Çoğunlukla mix işlemi bilgisayar ile beraber yapılır.Sadece Dijital Ses İş İstasyonu ‘yı başardık. Kutuda karıştırma denilen bu yaklaşım ev stüdyolarında da ilgi görür büyük prodüksiyon stüdyolarında da ilgi görür.
Sahne albümüne çıkmadan önceki son aşamasıdır. Kayıtlar arasında tonal denge oluşturmak kayıtların giriş ve çıkış zamanlarını belirlemek (kaybolur) kayıtlar arası hacim dengesi oluşturmak ve şarkılar arasındaki mesafe ayarlamak mastering`in en önemli üç konusudur.
Bu ögelere (Previous) mastering dememiz daha yerinde olur. Albümün üstesinden gelmek için ekleyin. Türkiye ‘yi baştan çıkarmak için 90’lı yıllardan sonra rağbet görmektedir. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz. Kayıtlar arasında tonal denge oluşturmak kayıtların giriş ve çıkış zamanlarını belirlemek (kaybolur) kayıtlar arası hacim dengesi oluşturmak ve şarkılar arasındaki mesafe ayarlamak mastering`in en önemli üç konusudur. Bu ögelere (Previous) mastering dememiz daha yerinde olur. Albümün üstesinden gelmek için ekleyin. Türkiye ‘yi baştan çıkarmak için 90’lı yıllardan sonra rağbet görmektedir. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz. Kayıtlar arasında tonal denge oluşturmak kayıtların giriş ve çıkış zamanlarını belirlemek (kaybolur) kayıtlar arası hacim dengesi oluşturmak ve şarkılar arasındaki mesafe ayarlamak mastering`in en önemli üç konusudur. Bu ögelere (Previous) mastering dememiz daha yerinde olur. Albümün üstesinden gelmek için ekleyin. Türkiye ‘yi baştan çıkarmak için 90’lı yıllardan sonra rağbet görmektedir. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz. Kayıtlar arasında tonal denge oluşturmak kayıtların giriş ve çıkış zamanlarını belirlemek (kaybolur) kayıtlar arası hacim dengesi oluşturmak ve şarkılar arasındaki mesafe ayarlamak mastering`in en önemli üç konusudur. Bu ögelere (Previous) mastering dememiz daha yerinde olur. Albümün üstesinden gelmek için ekleyin. Türkiye ‘yi baştan çıkarmak için 90’lı yıllardan sonra rağbet görmektedir. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz. Kayıtlar arasında tonal denge oluşturmak kayıtların giriş ve çıkış zamanlarını belirlemek (kaybolur) kayıtlar arası hacim dengesi oluşturmak ve şarkılar arasındaki mesafe ayarlamak mastering`in en önemli üç konusudur. Bu ögelere (Previous) mastering dememiz daha yerinde olur. Albümün üstesinden gelmek için ekleyin. Türkiye ‘yi baştan çıkarmak için 90’lı yıllardan sonra rağbet görmektedir. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz. Lı yıllardan sonra rağbet görmektedir. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz. Lı yıllardan sonra rağbet görmektedir. Mastering hiçbir eklenti ile yapılamaz.

 

Boyut Özel Mix Yapalım

Boyut Özel Mastering Yapalım

Reviewer overview

Mix-Mastering - Mix Mastering İşlemi Nasıl Yapılır/10

Summary

Mix Mastering işlemi nasıl yapılır ve hangi programlar kullanılır

0 Bad!

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register