Ritüel “İmkansızı Kovala” Albüm Röportajı

1- Öncelikle kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Gerçek adım Abdullah Enes Dürüşken. Yaklaşık 11-12 senedir müzikle uğraşıyorum. Analiz Yapım adında bir stüdyomuz var. İkinci ailem gibi artık. Beat & Kayıt & Video Çekim & Kurgu gibi alanlarda çalışmalarım oldu. Bunun dışında çeşitli radyolarda yayınlar yapıyorum.

2- “İmkansızı Kovala” albümü nasıl oluştu. Yani ne kadar sürede tamamlandı ve ne tür zorluklar yaşadınız?

Albüm hazırlığım neredeyse 2 sene sürdü. Geçen sene çıkması gereken bir albümdü aslında ama kpss sınav hazırlık senesindeydim birde üstüne yaşadığım talihsiz bir hastalık süreci oldu. Tedavisini gördüm. Çok şükür iyileştim. Kendimi topladığım anda işlerimin başına döndüm çalışmalara devam ettim. Sonunda 24 Haziran 2017’de albümüm Spotify – ITunes – Deezer gibi tüm dijital platformlarda çıktı.

3-Bu albümde sizin için özel bir parça var mı?

Klasik olacak ama inan hiçbirisini üstün tutamıyorum 🙂 Hepsinde ayrı bir konsept var çünkü. Bu onları birbirleriyle kıyaslamama engel oluyor. Dinlerken en çok havaya girdiğim şarkı eş zamanlı operasyon ama 🙂

4-Albümün alt yapıları, kimler tarafından yapıldı. Hangi isimlerle çalıştınız.

Eş Zamanlı Operasyon’un beati değerli dostum Nefer Beatz tarafından yapıldı. Diğer tüm altyapıları kendim yaptım. Biraz solo çalışmak istedim bu albümde.

5-Albüm gerçekten çok güzel bir albüm olmuş, albümün kapak tasarımı kime ait?

Kapak fotoğraflarını Semih Sarıer çekti. Canon 650D ile çekildi tüm resimler. Grafik & Tasarımını tamamen kendim yaptım. Bu konuda uzman değilim ama ciddi anlamda emek verdim.

6-İmkansızı Kovala albümünde dinleyicileri bekleyen sürprizler var mı?

Geçirdiğim zor süreci göz önünde bulundurunca albümün çıkabilmiş olması bile en büyük sürpriz oldu aslında ama tabi ki sürprizler var. Klip bekleyen bir kitleye sahibim. İstediklerini yakında alacaklar. Albüm hediyelerimiz var. Youtube kanalımda ve diğer sosyal medya hesaplarımda çok sayıda imzalı ücretsiz albüm hediye ediyoruz. Şehir şehir geziyoruz albüm tanıtımı için. Birisini ilk kez burada sizin aracılığınızla duyuralım; Çok yakında “Bilinçaltı 4” parçasının Remix versiyonu yayınlanacak! 🙂 Daha çok sürprizler var. Başlamadık bile.

7-Dinleyicilerine ne mesaj vermek istersin?

Vereceğim mesaj çok net 🙂 Ritüel kitlesi idealisttir. Hayalinin peşinde koşar! Durmadan, yılmadan çalışsınlar. İnsanlar onlara “İmkansız” dese bile imkansızı kovalasınlar. Bir gün ulaşacaklar!

8-   Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

Öncelikle, benimle bu güzel röportajı yaptığın için sana ve Hiphopevi.com ekibine çok teşekkür ediyorum. Rabbime bana bu gücü verdiği için ne kadar şükretsem az. Ritüel Team ekibine, Analiz Yapım ailesine, albümde emeği geçen herkese ve benden desteğini esirgemeyen tüm sevenlerime sonsuz teşekkürler.

2 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register