Sargon Agade “Sokak ve Şiir” Albüm Röportajı

 

1- Öncelikle kendinizi kısaca tanıtır mısınız? Kimdir Sargon Agade.

İsmim Volkan. Gaziantepte Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Rap müzik ile 2007 yılında Ceza ve Sagopa Kajmer dinleyerek başladım. Daha sonra kendi imkanlarımla ufak tefek  kayıtlar aldım. Üniversite için Tokat’a gidince uzun süre piyasadan uzaklaştım. Agade Kayıt Evi isimli profesyonel düzeyde studyomu 2016 yılında kurdum. Ve şu anda bu bünye altında müzik icra
etmekteyim.

2-Sokak ve Şiir albümü gerçekten çok güzel bir albüm olmuş. Albüm ne kadar sürede tamamlandı.

Sokak ve Şiir albümü 6 ay gibi kısa bir sürede oluşmuş gibi gözükse de bu albüm öncesi piyasadaki neredeyse tüm rap albümleri ve parçaları dinleyerek kendi tarzımı oturtma peşinde koştum. Kayıtlar 6 ay sürse de inzivada geçen tam 4 yılım oldu.

3- Sokak ve Şiir Albümünde sizin için ayrı bir yere sahip olan özel bir parça var mı?

Hayatımdan kısa kısa kesitler anlattığım “Kalbimin Sesi” isimli parçam benim için çok özeldir. Defalarca dinlememe rağmen hala bıkmadan dinlemekteyim. Bu arada albümün 2. Klibini bu parcaya çektik  Çok yakında yayında olacak. Bu da sizi takip eden rap severlere ayrıcalık olsun.

4-Sokak ve Şiir albümünün altyapıları da gerçekten güzel. Beat konusunda kimlerle çalıştın?

Sokak ve Şiir albumümün tüm kayıt mix mastering işlemleri bana aittir. Alt yapılar ise Allame, Tolga Eren ve Okan Cam kardeşime aittir. Bu arada albüm kapak tasarımı içinde size Hiphopevi’ne yani size ayrıca teşekkür ederim.

5- Dinleyilerine özel sürprizlerin var mı? bu albümde…

Albümde yer alan Orta School Mc isimli parçam Türkçe rape yeni bir tanım kazandırdığı için ilginç ve güzel tepkiler aldik. Şimdiye kadar new ya da old school olarak ayrılan rapçilere yeni bir kategori olarak Orta School’u eklemiş oldum.

6- Dinleyicilerine ne mesaj vermek istersin?

Öcelikle bu piyasanın içindeki MC’lere bir kaç sey söylemek istiyorum. Yaptıklari müziği her zaman ne için yaptıklarının ve neyi anlattıklarinin farkında olsunlar. Rap müzik bana göre sokak  kültürüdür, gerçeklerden ve yaçanmışlıklardan bahseder. Tek bir sigara bile içmemis fakat parçasında uyuşturucunun kafasından bahseden rapçilerin bir an önce bu piyasadan ayıklanması lazım. Bu  ayıklamayi ise rape gönül vermiş dinleyicilerin yapması lazım. Rapi zirveye taşıyacak olanlar, ne dinlediğinin farkında olanlardır”

7- Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?

Rap kültürüne gönül vermiş olanlar, müslüman ülkesinde doğan çocuklar kadar şanslıdır. Bu şanslarının anlamını ve kıymetini bilmeleri dileğimle. Ayrıca bu sohbet fırsatını bana tanıyan Hiphopevi’ne çok teşekkür ederim

Albümü dinlemek için https://www.youtube.com/playlist?list=PLdQVuGJ7kp98tA3ogqa4wxLVX4qvx1RBj

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register